KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13803254
nr 1380 3254
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Signerad, hus. Motivet: 24x33cm, yttermått inklusive ram: 35x44cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 22 februari 2021
kl 18:52:47
300 kr
600 kr
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard
Lis Husberg (f. 1920)